Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Dárky pro zvířata

Zakoupením hracích pomůcek pro zvířata významně přispějete k vytvoření pohody a zábavy. Děkujemě, že nám pomáháte!


Pro zachování dobré psychické pohody zvířat je zapotřebí vytvářet prvky, které přispívají k zabavování a odvádí od nudy. Odborně se této činnosti říká enrichment. V zoologických zahradách můžete velmi často spatřit jak si zvířata hrají s různými předměty, které jsou jim instalovány do jejich expozic a ubikací. 

Oblíbenými předměty pro zabavování jsou míče, lana z různých materiálů a velikostí, hasičské hadice, řetízky, bambusové tyče, sítě, různé předměty k ukrývání potravy. Všechny "hračky" musejí splňovat nároky na bezpečnost zvířat. Odolnost a trvanlivost hraček je ovlivněna povětrnostními podmínkami a především silou zvířat. Je nutné je často obměňovat a zaměňovat za jiná, neokoukaná.

Jaké hračky mohu zakoupit?

Vypracovali jsme seznam věcí, které v praxi používáme pro zabavení a které můžete zvířatům pořídit zasláním příspěvku na konkrétní věc. Celý seznam s možností zakoupení je na této stránce

Vstupné do ZOO Dvorec

Zde najdete ceník vstupného do zoo, permanentky, zážitkové programy a ostatní nabízené produkty.

 

Dozvědět se více

Potvrzení pro daňové účely

Po zakoupení dárku obdržíte Certifikát dárce, který Vás opravňuje zažádat o potvrzení pro daňové účely. Pro vystavení potvrzení nás kontaktujte na zoodvorec @seznam.cz. Sdělte nám číslo Certifikátu, jméno a adresu dárce. V případě firmy také IČO. 

Je-li dárce:

  1. Fyzická osoba, pak si můžete odečíst hodnotu daru až do výše 10 % daňového základu, nejméně však 1000 Kč. Pokud si daňové přiznání nepodáváte sami a jste zaměstnancem nějaké firmy, předáte darovací smlouvu své mzdové účtárně, která vám dar zohlední při zpracování vašeho ročního daňového zúčtování.
  2. Právnická osoba (organizace), pak si rovněž může snížit o hodnotu daru daňový základ až do výše 5 % daňového základu, nejméně však o 2000 Kč.