Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Zvířata v EEP

EEP - Evropský záchovný program, je společný projekt evropských zoologických zahrad, jehož podstatou je spolupráce při chovu některých ohrožených druhů zvířat. Zvířata držená v zajetí v tomto programu tvoří jakousi zálohu pro případ vyhynutí nebo vyhubení daného druhu ve volné přírodě.

Přímorožec šavlorohý

Koordinátorka plemenné knihy přímorožce šavlorohého Dr. Tania Gilbert pravidelně informuje organizace zabývající se chovem těchto antilop o stavu zvířat chovaných v lidské péči a o projektech zabývajících se reintrodukcí.

V roce 2016 byla vydána již 12. plemenná kniha International studbook for the scimitar-horned oryx Oryx dammah, ze které vyplývá, že projekt v Národním parku Dghoumes pokračuje pravidelným monitorováním, budováním kapacit a školením ekologických stráží, sledováním stavu populací SHO a průzkumu biologické rozmanitosti.

Další projekty o širší sahelo-saharské biologické rozmanitosti pokračují v několika projektech. Současná tuniská metapopulace SHO se skládá z přibližně 200 jedinců.

Tygr ussurijský

Samec Dolar, narozen v Zoologické zahradě Hodonín v roce 2001. 

Zapsán v plemenné knize vedené v ZOO Lipsko.

Kuandu obecný

Od roku 2018 je zařazen do plemenné knihy a záchovného programu. Zatím máme v držení jednoho samce narozeného v ZOO Plzeň.


EEP