Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Na této stránce vás budeme informovat o aktuálním dění v zoo.

Zoologická zahrada je živý organismus ve kterém se stále něco děje.

Na svět přicházejí mláďata, dochází k opravám stávajících objektů, připravují se akce pro návštěvníky. Se změnou ročního období se mění i tvář celého areálu i změna provozní doby.

O tom všem vás aktuálně informujeme na hlavní stránce webu.

 

  Křest psů hyenových

  Neděle 23.srpna 2020 od 13:00 hod
  V neděli 23.srpna - Mezinárodní den divokých psů a křest psů hyenových s Predátors cz/sk od 13:00 - nejohroženejší psovitá šelma afriky si zaslouží svoji pozornost.

  13. výročí ZOO Dvorec

  V neděli 9.srpna 2020 od 10:00 hod
  Neděle 9.srpna - 13. výročí zoo a Mezinárodní den lvů s Uganda Dancers Band od 10:00. Celý den se bude po zoo ozývat hudba afrických bubnů a zpěvu. Ochutnávka ugandské kávy Mountain Gorilla Coffe.

  Mezinárodní den tygrů

  neděle 26.července 2020 od 11:00 hod
  V neděli 26.července - Mezinárodní den tygrů a míče pro tygry od 11:00 - největší kočkovité šelmy slaví světový den. Zároveň popřejeme nejstaršímu tygru žijícímu v českých zoo k jeho 19. narozeninám.

  Mezinárodní den hadů

  v sobotu 11.července 2020 od 14:00 hod
  Sobota 11.7. - Mezinárodní den hadů v Teráriu Venomous od 14:00 - v pavilonu vás s jedinečnou kolekcí kober v Evropě seznámí pan ředitel Viktor Ambrož. Dozvíte se novinky ze světa jedovatých plazů a uvidíte letošní exkluzivní odchov. Dílnička a tvoření s našimi asistentkami.

  Mládě gibona je HOLKA

  Čtvrté odchované mládě, druhá samička.
  Dobrých zpráv není nikdy dost. Mládě vzácného gibona lara je samička. Zatím nemá jméno a tak nám napište Vaše tipy, ze kterých vybereme dvě. V další soutěži proběhne hlasování a to jméno, které obdrží nejvíce hlasů, tím bude mládě pojmenováno.

  Kluk nebo holka, my už to víme.

  Známe pohlaví mláděte gibona lara.
  Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?

  Prázdniny v zoo

  Poznání je zábava a zábava je poznání
  Program s řadou edukativních akcí doprovázené aktivitami pro všechny věkové kategorie. Nenechte si ujít oslavy narozenin, světové dny ohrožených druhů zvířat, výročí zoo ve znamení Afriky a mnoho dalších.

  Zábavné pondělky

  Za zábavou, poznáním a odpočinkem
  S prázdnimami se rozjíždí plánované akce a programy. Novinkou jsou Zábavné pondělky s aktivitami pro celé rodiny. Každý týden jiný program se skvělými představeními.

  Křest velblouděte

  Změna termínu - 21. června od 14:00 hod
  Zveme Vás na křest naší malé velbloudice. Kmotrem bude Český rozhlas České Budějovice, v zastoupení p. ředitele Ing. Zdeňka Duspivy. Jak se bude mládě jmenovat? To je překvapením, které se všichni dozvíme v neděli 21. 6. ve 14:00.

  Suvenýr v podobě křestního listu a samolepky

  K této ojedinělé události jsme vydali speciální edici suvenýrů, které můžete zakoupit on-line do soboty 13.6. do 10:00.
  Ke křtinám patří křestní list. Naše výjimečná velbloudí slečna si jistě takový list také zaslouží. Chcete mít suvenýr na památku k této události a k tomu ještě navíc samolepku s velbloudětem? Není problém. Objednejte si obě vzpomínky již dnes on-line nebo zakupte na místě.

  SOUTĚŽ - hlasujte o jméně velbloudice

  do 12.6. na facebooku
  Vyberte jméno pro naší malou velbloudici. Hlasujte pro jedno ze dvou jmen. To, které získá nejvíce hlasů bude velbloudice nosit celý život.

  Den dětí

  Oslavte s námi dětský den - 31. 5. 2020
  Celodenní program pro děti se spoustou zábavy, odměn a zážitků. Každý malý návštěník obdrží dárek.

  Otevření pavilonů

  25. května se opět otevřou pavilony pro veřejnost
  Za jakých podmínek proběhne znovuotevření vnitřních prostor a jakých pavilonů se to týká? Jaká jsou další opatření při návštěvě zoo? Jak zakoupím vstupenku?

  ZOO, LOVCI, ZVÍŘATA je nová karetní hra

  Zakoupíte pouze u nás
  Cílem hry je seznámit hráče s živočichy, kteří žijí na naší planetě, a to formou her. Zajímavý způsob jak zabavit děti, zapojit do hry celou rodinu a zároveň se naučit nové věci. Kdo si hraje, nezlobí.

  Cibetka africká

  Novinkou pro návštěvníky v letošním roce je pár afrických šelem.
  Na černém kontinentu bychom tohle zvíře měli hledat ve střední a jižní části východní Afriky. Asi bychom museli být hodně trpěliví, protože k vidění ve volné přírodě je pouze za soumraku nebo v noci a to velmi sporadicky.

  Kdy otevřeme brány zoo pro návštěvníky?

  To dnes nedokážeme říct.
  Po prvotním nadšení a šance na vyslyšení našich požadavků jsme opět v situaci, která nám neumožňuje otevřít. Dle Usnesení vlády č. 453 o možnosti otevření zoo od 27. 4. 2020 nejsme schopni splnit tyto podmínky.

  Radostná událost u velbloudů

  Přivítali jsme na svět krásnou samičku
  V pátek 24. 4. 2020 v odpoledních hodinách přišla na svět krásná velbloudí slečna. Mládě porodila samice Shakira a otcem se stal samec Omar.

  Jak můžete pomoci zvířatům v zoo Dvorec?

  Vaši pomoc potřebujeme
  Jsme neskutečně vděčni za vaši podporu a pomoc v krizovém období. Díky vašim darům se podařilo pokrýt potřebnou denní spotřebu krmení. Krize nekončí a budeme vás potřebovat i nadále.

  Chcete nám pomoci v době krize?

  Nabízíme několik možností podpory
  VAŠI POMOC V DOBĚ UZAVŘENÍ ZOO Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY POTŘEBUJEME! VYBERTE SI JAK NÁS CHCETE PODPOŘIT:

  OMALOVÁNKOVÁ SOUTĚŽ

  Vymaluj obrázky z OMALOVÁNEK ZOO DVOREC podle své fantazie a pošli nám je do zoo.
  Vytvoř si vlastní originální omalovánky a soutěž o volnou vstupenku do zoo.


 • předchozí