The Kukang Rescue Program

Český ochranářský projekt na ochranu outloňů a jiných divokých zvířat v Indonésii.

Hlavním cílem projektu je ochrana outloně váhavého a outloně sumaterského a dalších zvířat ohrožených nelegálním obchodem. S tím souvisí také monitoring zvířat ve volné přírodě, ochrana uzemí, na kterém se outloni vyskutují a práce v rehabilitačním centrum s cílem navrácení zabavených outloňů zpět do přírody. 

Nezisková organizace The Kukang Rescue Program existuje od roku 2014 a sídlo má v Indonésii. Zakladatelé jsou Češi- Lucie Čižmářová a František Příbrský. 

Projekt Kukang spolupracuje s místními farmáři a společně dali vznikout zrnkové kávě The Kukang Coffe. Zakoupením této kávy podpoříte místní komunitu a tutíž i podpoříte ochranu outloňů.

Další způsob jak projekt pomáhá je vzdělávání. Vzdělávání dětí probíhá ve škole "Škola na konci světa". Děti se zde učí anglicky, ale hlavně se učí, jak se k přírodě slušně chovat. Potřeba je také informovat farmáře o tom, jak se chovat k divokým zvířatům a že zatoulaný outloň není pohroma pro jejich zemědělství.

Outloň v prvním záchraném centru
Výstavba a provoz školy má za cíl vzdělávat místní děti. Učí se jazyky, ale také jakými způsoby se chovat k přírodě.

V ZOO Dvorec se tradičně konají Dny podpory přírody. Při této příležitosti ochranářské projekty představují své cíle prostřednictvím svých zástupců. Zájemci mají možnost zakoupit si suvenýr a přispět tak na ochranu těchto ohrožených zvířat.

Víkend podpory ochranářských projektů
Víkend podpory ochranářských projektů

Jak pomoci ohroženým mořským želvám a co je to projekt The Kukang Rescue Program se mohli ...

Akce

Dny podpory ochranářských projektů
Dny podpory ochranářských projektů

O víkendu 21.5. a 22.5. proběhla prezentace programů zaměřujících se na záchranu volně ...

22.5.2022AkceOchranářské projekty