Lvice slaví 5 let

Tři lvice narozené ve Dvorci oslavily 4. 5. 2022 páté narozeniny.


Lvice slaví 5 let
6.5.2022 1223x Narozeniny

Lvice slaví 5 let

Před pěti lety zažila dvorecká zoo fantastické překvapení. Lvice Tia porodila pět zdravých bílých lvíčat. Bílá barva mláďat nebyla překvapením, protože se jednalo o jihoafrické lvy, pro které je světlé zbarvení typické. Překvapením byl počet mláďat. Pět života schopných lvíčat narozených v lidské péči bylo považováno za světovou raritu. Pár Agi a Tia vychoval všechna mláďata naprosto přirozenou cestou a byli dokonalými rodiči.

Mezi lvíčaty byl jeden samec (Mesfin) a pět samic (Asmara, Dabe, Dunia, Congit). Vyrostla do krásy a mohutnosti odpovídající svému druhu. 

Dunia zůstala v Čechách a Mesfin odcestoval počátkem letošního roku do Mexika. Zbývající tři samice k sobě přijaly mladší sestru narozenou v roce 2018 a nyní společně tvoří krásnou lví skupinu. 

S velkou pravděpodobností nezůstanou bez samce. 

Přijeďte se podívat ...


Ilustrační fotografie k článku Mláďata roku 2017

Mláďata roku 2017

V tomto roce oslavila zoologická zahrada významné jubileum 10 let existence. Byl to rok plný nečekaných událostí a nezačal úplně podle našich představ a plánů. Postupně se vše otočilo k dobrému a zvířata se začala odvděčovat krásnými přírůstky. Rozmnožující se zvíře ...

Ilustrační fotografie k článku Křtiny bílých lvíčat

Křtiny bílých lvíčat

Dne 25.6.2017 u nás proběhl křest bílých lvíčat, která dostala africká jména. Spolu s Eliškou Mesfin Bouškovou přijel jako druhý kmotr i Maxime Mededa, který pochází z Beninu.

Ilustrační fotografie k článku Narození bílých jihoafrických lvíčat (Panthera leo krugeri)

Narození bílých jihoafrických lvíčat (Panthera leo krugeri)

Zoologická zahrada přepisuje historii chovu lvů. Ve čtvrtek 4. 5. 2017 byl zaznamenán dlouho očekávaný prvoodchov jihoafrických bílých lvů. Pár těchto vzácných lvů byl do zoo Dvorec dovezen na konci srpna roku 2016. Samice Tia (7 let) a samec Agi (6,5) se poměrně rychle ...

Ilustrační fotografie k článku Lev jihoafrický bílý

Lev jihoafrický bílý

Jedno z nejvzácnějších zvířat na světě Lva jihoafrického bílého můžete vidět v ZOO Dvorec.

Ilustrační fotografie k článku Lvíčata

Lvíčata

Pondělí 28. 5. 2018 se prohnala nad zoologickou zahradou pořádná bouřka s přívalovým deštěm. Nebylo by to nic tak zvláštního, tento rok jsme již několikrát náhlý prudký déšť zaznamenali a likvidovali nánosy bahna a vody v prostorech kam nikdy voda nevnikla.