Nejstarší tygr držený v lidské péči žije ve Dvorci

Samec tygra ussurijského se dožil doposud nejvyššího zaznamenaného věku 19 let. V neděli 26. 7. si připomeneme Mezinárodní den tygrů a zároveň popřejeme Dolarovi k jeho významným narozeninám.


22.7.2020 2786x Běžný den

Nejstarší tygr držený v lidské péči žije ve Dvorci

Dolar se narodil 24. 7. 2001 v ZOO Hodonín jako potomek tygra odchyceného ve volné přírodě. K majitelům dvorecké zoo se dostal jako odrostlé mládě. 

Největší kočkovitá šelma je od přírody samotář a nebylo tomu ani jinak v chovu v lidské péči. Respektem přirozeného chování se podařilo odchovat deset mláďat. V životě mu v době rozmnožovacího cyklu dělala společnost samice Blacky (dožila se 18,5 roku) a uhynula v roce 2019.

Dolar je svou povahou velmi tolerantní k ošetřovatelům a činil tak i ke své partnerce. S věkem neztratil na šaramantnosti tygra a budí stále vysoký respekt. Vysoký věk s sebou pochopitelně nese jisté opotřebení těla, které však není v jeho případě nijak tragické.

Tygři se většinou dožívají věku 12 - 15 let, výjimečně i více. Pokud neodejdou ze světa přirozenou cestou je jim v případě nevyléčitelných a chronických chorob cesta životem ukončena.

 


Ilustrační fotografie k článku 10 let zoo a křtiny tygříka

10 let zoo a křtiny tygříka

Srpen patřil oslavám deseti let provozu zoologické zahrady. Připravili jsme pro návštěvníky program s africkou tématikou, dílničkami pro nejmenší a další zábavou. Hlavním hostem dne byl Honza Potměšil.

Ilustrační fotografie k článku Tygr ussurijský

Tygr ussurijský

Šelma, která drží ve světě prvenství co do velikosti mezi kočkovitými šelmami, největší poddruh tygra a zároveň také nejohroženější druh.

Ilustrační fotografie k článku Mezinárodní den tygrů - 29.7.2018

Mezinárodní den tygrů - 29.7.2018

Kočkovitá šelma s nádherným kožichem, vysokou inteligencí, elegancí a samotářským životem. Tak bychom mohli krátce specifikovat zvíře na samém vrcholu potravního řetězce. Přes to všechno je to jeden z nejohroženějších tvorů na planetě. Proč se tomu tak děje? Kolik ...

Ilustrační fotografie k článku Kde se kočky mají

Kde se kočky mají

Zoo Dvorec patří k mladším zoologickým zahradám u nás, a ačkoliv je rozlohou neveliká, v mnohém má primát. Připomeňme alespoň počet kočkovitých šelem, který se pohybuje kolem dvou desítek, a největší expozici kober.