Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Nejstarší tygr držený v lidské péči žije ve Dvorci

Samec tygra ussurijského se dožil doposud nejvyššího zaznamenaného věku 19 let. V neděli 26. 7. si připomeneme Mezinárodní den tygrů a zároveň popřejeme Dolarovi k jeho významným narozeninám.


22.7.2020 511x Běžný den

Nejstarší tygr držený v lidské péči žije ve Dvorci

Dolar se narodil 24. 7. 2001 v ZOO Hodonín jako potomek tygra odchyceného ve volné přírodě. K majitelům dvorecké zoo se dostal jako odrostlé mládě. 

Největší kočkovitá šelma je od přírody samotář a nebylo tomu ani jinak v chovu v lidské péči. Respektem přirozeného chování se podařilo odchovat deset mláďat. V životě mu v době rozmnožovacího cyklu dělala společnost samice Blacky (dožila se 18,5 roku) a uhynula v roce 2019.

Dolar je svou povahou velmi tolerantní k ošetřovatelům a činil tak i ke své partnerce. S věkem neztratil na šaramantnosti tygra a budí stále vysoký respekt. Vysoký věk s sebou pochopitelně nese jisté opotřebení těla, které však není v jeho případě nijak tragické.

Tygři se většinou dožívají věku 12 - 15 let, výjimečně i více. Pokud neodejdou ze světa přirozenou cestou je jim v případě nevyléčitelných a chronických chorob cesta životem ukončena.