Tygr Dolar má 18. narozeniny

Patří mezi nejstarší tygry chované v zoologických zahradách. Tygr ussurijský je jedno z nejohroženějších zvířat na Zemi.


Tygr Dolar má 18. narozeniny
Ambrožová Jana 24.7.2019 3663x Narozeniny

Dolar se narodil 24.7.2001 v ZOO Hodonín a odtud jako mládě putoval do soukromého chovu. Ve věku necelých dvou let našel útočiště u  nás. Je držitelem geneticky vzácné krve, protože jeho otec byl přímým potomkem tygra odchyceného ve volné přírodě. 

Stáří 18 let je pro velkou šelmu již velmi hraničním věkem a mnozí se ho nedožijí ani v zajetí natož ve své domovině.

Partnerkou Dolara u nás v zoo byla tygřice Blacky, která nás bohužel opustila před několika týdny. Její věk byl také 18 let.

V současné době můžete Dolara vidět v obou částech tygřího výběhu.


Ilustrační fotografie k článku 10 let zoo a křtiny tygříka

10 let zoo a křtiny tygříka

Srpen patřil oslavám deseti let provozu zoologické zahrady. Připravili jsme pro návštěvníky program s africkou tématikou, dílničkami pro nejmenší a další zábavou. Hlavním hostem dne byl Honza Potměšil.

Ilustrační fotografie k článku Tygr ussurijský

Tygr ussurijský

Šelma, která drží ve světě prvenství co do velikosti mezi kočkovitými šelmami, největší poddruh tygra a zároveň také nejohroženější druh.

Ilustrační fotografie k článku Mezinárodní den tygrů - 29.7.2018

Mezinárodní den tygrů - 29.7.2018

Kočkovitá šelma s nádherným kožichem, vysokou inteligencí, elegancí a samotářským životem. Tak bychom mohli krátce specifikovat zvíře na samém vrcholu potravního řetězce. Přes to všechno je to jeden z nejohroženějších tvorů na planetě. Proč se tomu tak děje? Kolik ...

Ilustrační fotografie k článku Kde se kočky mají

Kde se kočky mají

Zoo Dvorec patří k mladším zoologickým zahradám u nás, a ačkoliv je rozlohou neveliká, v mnohém má primát. Připomeňme alespoň počet kočkovitých šelem, který se pohybuje kolem dvou desítek, a největší expozici kober.