Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Kdy otevřeme brány zoo pro návštěvníky?

Po prvotním nadšení a šance na vyslyšení našich požadavků jsme opět v situaci, která nám neumožňuje otevřít. Dle Usnesení vlády č. 453 o možnosti otevření zoo od 27. 4. 2020 nejsme schopni splnit tyto podmínky.


Datum: 27.4.2020 | Zhlédnuto: 1866x

Ještě v polovině dubna jsme nedoufali v brzké otevření zoologických zahrad. Drželi jsme se termínu 25. 5. a pak přišla naděje otevření v dřívější době. Nejreálnějším termínem byl 1. květen. 

Po celou dobu uzavení zoo nás drželi při životě lidé, kteří adoptovali některé z chovaných zvířat, posílali nám dary, vozili krmení pro zvířata a nebo v dobré vůli kupovali online vstupenky. 

Informace o otevření až v neskutečně krátkém čase od 27. 4.  jsme se dozvěděli z médií 23. 4. a to bez konkrétních podmínek, které bychom měli dodržet. Ani v nejmenším nikoho nenapadlo, že omezení budou natolik striktní, že se stanou nesplnitelná i pro větší zahrady. Největším problémem je podmínka vpuštění do areálu pouze osoby s online vstupenkami bez možnosti zakoupení vstupného na místě. Neumíme si představit, že návštěvníci, kteří nemají internet nebo fb přijedou natěšeni do zoo a my bychom je nesměli vpustit. Nemáme zájem obcházet nařízení vlády a hledat kličky jak to udělat. Chtěli bychom dodržet rovný přístup ke všem našim návštěvníkům, protože bez nich bychom nedokázali přežít. Návštěvník je pro nás důležitým článkem v chodu zoo a nechceme nikoho diskriminovat pro nepochopitelné rozhodnutí vlády.

Pokud nebude přes tento víkend změněno Usnesení vlády a umožněno zakoupení vstupenek na místě, zůstane Zoologická zahrada Dvorec UZAVŘENA.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

USNESENÍ VLÁDY ZE DNE 23.4.2020 č. 453

.e) pro provoz zoologických zahrad, botanických zahrad, arboret a podobných provozů, do kterých lze vstupovat jen na základě vstupenky byla dodržována následující pravidla: − návštěvníci budou moci nakupovat výlučně časové vstupenky vzdáleným přístupem, (on-line), bez možnosti jejich zakoupení na místě, − počet návštěvníků bude v jednom dni omezen tak, aby nepřesáhl 150 osob na jeden hektar plochy zařízení, − vnitřní pavilony a expozice jsou uzavřeny, − provozovatel zajistí zvýšenou dezinfekci areálu, vzdálenost mezi lavičkami na minimálně čtyři metry, zamezení kontaktu návštěvníků a zaměstnanců pečujících o zvířata, − provozovatel zajistí opatření k zabránění hromadění osob a kontroly dodržování minimálních rozestupů v místech, kde lze očekávat akumulaci osob, např. dětská hřiště, prostory před záchody, odpočinkové zóny, atrakce, občerstvovací zóny apod.

 


Aktuality

13. výročí ZOO Dvorec

V neděli 9.srpna 2020 od 10:00 hod
Neděle 9.srpna - 13. výročí zoo a Mezinárodní den lvů s Uganda Dancers Band od 10:00. Celý den se bude po zoo ozývat hudba afrických bubnů a zpěvu. Ochutnávka ugandské kávy Mountain Gorilla Coffe.
27.7.2020 00:00

Mládě gibona je HOLKA

Čtvrté odchované mládě, druhá samička.
Dobrých zpráv není nikdy dost. Mládě vzácného gibona lara je samička. Zatím nemá jméno a tak nám napište Vaše tipy, ze kterých vybereme dvě. V další soutěži proběhne hlasování a to jméno, které obdrží nejvíce hlasů, tím bude mládě pojmenováno.
4.7.2020 05:23

Kluk nebo holka, my už to víme.

Známe pohlaví mláděte gibona lara.
Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?
2.7.2020 05:18

Prázdniny v zoo

Poznání je zábava a zábava je poznání
Program s řadou edukativních akcí doprovázené aktivitami pro všechny věkové kategorie. Nenechte si ujít oslavy narozenin, světové dny ohrožených druhů zvířat, výročí zoo ve znamení Afriky a mnoho dalších.
26.6.2020 00:00

... přejít na aktuality