Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kdy otevřeme brány zoo pro návštěvníky?

Po prvotním nadšení a šance na vyslyšení našich požadavků jsme opět v situaci, která nám neumožňuje otevřít. Dle Usnesení vlády č. 453 o možnosti otevření zoo od 27. 4. 2020 nejsme schopni splnit tyto podmínky.


Datum: 27.4.2020 | Zhlédnuto: 1517x

Ještě v polovině dubna jsme nedoufali v brzké otevření zoologických zahrad. Drželi jsme se termínu 25. 5. a pak přišla naděje otevření v dřívější době. Nejreálnějším termínem byl 1. květen. 

Po celou dobu uzavení zoo nás drželi při životě lidé, kteří adoptovali některé z chovaných zvířat, posílali nám dary, vozili krmení pro zvířata a nebo v dobré vůli kupovali online vstupenky. 

Informace o otevření až v neskutečně krátkém čase od 27. 4.  jsme se dozvěděli z médií 23. 4. a to bez konkrétních podmínek, které bychom měli dodržet. Ani v nejmenším nikoho nenapadlo, že omezení budou natolik striktní, že se stanou nesplnitelná i pro větší zahrady. Největším problémem je podmínka vpuštění do areálu pouze osoby s online vstupenkami bez možnosti zakoupení vstupného na místě. Neumíme si představit, že návštěvníci, kteří nemají internet nebo fb přijedou natěšeni do zoo a my bychom je nesměli vpustit. Nemáme zájem obcházet nařízení vlády a hledat kličky jak to udělat. Chtěli bychom dodržet rovný přístup ke všem našim návštěvníkům, protože bez nich bychom nedokázali přežít. Návštěvník je pro nás důležitým článkem v chodu zoo a nechceme nikoho diskriminovat pro nepochopitelné rozhodnutí vlády.

Pokud nebude přes tento víkend změněno Usnesení vlády a umožněno zakoupení vstupenek na místě, zůstane Zoologická zahrada Dvorec UZAVŘENA.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

USNESENÍ VLÁDY ZE DNE 23.4.2020 č. 453

.e) pro provoz zoologických zahrad, botanických zahrad, arboret a podobných provozů, do kterých lze vstupovat jen na základě vstupenky byla dodržována následující pravidla: − návštěvníci budou moci nakupovat výlučně časové vstupenky vzdáleným přístupem, (on-line), bez možnosti jejich zakoupení na místě, − počet návštěvníků bude v jednom dni omezen tak, aby nepřesáhl 150 osob na jeden hektar plochy zařízení, − vnitřní pavilony a expozice jsou uzavřeny, − provozovatel zajistí zvýšenou dezinfekci areálu, vzdálenost mezi lavičkami na minimálně čtyři metry, zamezení kontaktu návštěvníků a zaměstnanců pečujících o zvířata, − provozovatel zajistí opatření k zabránění hromadění osob a kontroly dodržování minimálních rozestupů v místech, kde lze očekávat akumulaci osob, např. dětská hřiště, prostory před záchody, odpočinkové zóny, atrakce, občerstvovací zóny apod.

 


Aktuality

Den dětí

Oslavte s námi dětský den - 31. 5. 2020
Celodenní program pro děti se spoustou zábavy, odměn a zážitků. Každý malý návštěník obdrží dárek.
26.5.2020 00:00

Otevření pavilonů

25. května se opět otevřou pavilony pro veřejnost
Za jakých podmínek proběhne znovuotevření vnitřních prostor a jakých pavilonů se to týká? Jaká jsou další opatření při návštěvě zoo? Jak zakoupím vstupenku?
24.5.2020 16:17

ZOO, LOVCI, ZVÍŘATA je nová karetní hra

Zakoupíte pouze u nás
Cílem hry je seznámit hráče s živočichy, kteří žijí na naší planetě, a to formou her. Zajímavý způsob jak zabavit děti, zapojit do hry celou rodinu a zároveň se naučit nové věci. Kdo si hraje, nezlobí.
19.5.2020 20:57

On-line vstupenky

Bez předem zakoupené vstupenky nelze navštívit zoo.
Prodej vstupenek na místě u pokladny není možný. Zakupte si ON-LINE vstupenku. Jak to uděláte?
26.4.2020 00:00

... přejít na aktuality