Groot a jeho příbuzní

Prožijte den s Grootem a jeho příbuznými. Pořádáme u příležitosti Světového dne stromů.


Datum: 12.10.2023 | Zhlédnuto: 730x

Groot a jeho příbuzní  - 21. října od 11:00

U příležitosti světového dne stromů je pro vás připraven bohatý program od 11:00 do 16:00

  • Grootova dobrodružná stezka (naučíte se poznávat stromy, plnit úkoly a dozvíte se zajímavé informace)
  • workshop pro děti 
  • fotokoutek s Grootem (příležitost odnést si krásnou vzpomínku se setkání s mimozemskou postavičkou)

Kdo je to Groot?

Postavička komiksových filmů, ve kterých ztvárňuje oživlý strom je vlastně mimozemšťan z Planety X a poprvé dorazil na Zemi jako nájezdník s cílem využít lidstvo pro své experimenty. Později se však stal věrným přítelem pozemských superhrdinů. Grootovi může z těla vyrůst téměř cokoli, co potřebuje, od květin až po zbraně.

O důvod víc proč se maskotem naší akce stal právě Groot.

Mezinárodní den stromů si v Zoologické zahradě Dvorec připomínáme řadu let. Do akce se aktivně zapojovali návštěvníci, kteří nám pomáhali vysazovat stromy a keře. Mezi první vysazované stromy patřily túje a jehličnany, ke kterým se postupně přidávaly listnaté stromy jako duby, buky, jilmy, katalpy, dříny a mnoho dalších rostlin.

Po deseti letech aktivní výsadby a péče "sklízíme to co jsme zaseli". Zahrada je nyní zelená i v zimních měsících, rostlinám se daří, tak že některé již musíme v jejich růstu trochu omezovat. Od jara do pozdního podzimu se areál pyšní krásnými květy.

Společným úsilím a nadšením jsme vytvořili výběhy a expozice s bujnou zelení vytvářející stín v horkých dnech. Nezapomínáme ani na návštěvníky, kterým se nabízí pohled na zajímavé rostliny a to v každém ročním období. V posledních letech byly do flóry v zoo zařazeny exotické rostliny.

Součástí prohlídky areálu již dávno nejsou pouze zvířata, na své si přijdou také zahradníci a botanici. Kromě naučných bannerů a informačních cedulek o zvířatech je v areálu instalována také naučná stezka "Flóra v zoologické zahradě".

Máte možnost se přijít přesvědčit a vychutnat atmosféru v podzimní zoo.


Aktuality

Zoohrátky s draky

Zoohrátky s draky v ZOO Dvorec

Narozeniny hrocha Buborka

HURÁ mám narozeniny a to už 16!

ZOOLARY z naší zoo

NOVINKA pro sběratele již v prodeji

Nová trička pro děti

Zábavná trička pro děti

... přejít na aktuality