Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Velešín

Velešín je jihočeské město ležící východně od Českého Krumlova, které se proslavilo dávno předtím, než tudy vedla slavná koněspřežka. Na ostrohu nad vodní nádrží Římov dodnes najdete zbytky mohutného gotického královského hradu.

Co dělat ve Velešíně

Přímo ve Velešíně najdete památný dům Kantůrkovec. Jedná se o nejstarší, ve vnitřních částech zachovaný, dům ve Velešíně. V domě je k vidění nově zrekonstruována černá kuchyně, stálá výstava obrazů naivních malířů manželů Šítalových a nedávno zde byla otevřena i jedinečná expozice Rožmberské lazebny. Smyslem stálé expozice Rožmberská lazebna, je nabídnout návštěvníkovi možnost nahlédnout a lépe poznat prostředí historické renesanční lazebny. A to nejen prostřednictvím autentických prostor expozice společně s vybavením, ale také pomocí interaktivních prvků, které jsou nedílnou součástí této expozice. Návštěvník tak získává jedinečnou příležitost nahlédnout do historie lazebnictví, které je nedílně spjaté nejen s mikroregionem, ve kterém se expozice nachází.

Pokud se budete chtít ubytovat, můžete si vybrat rodinné penziony nebo ubytování pro skupiny přímo ve Velešíně nebo blízkém okolí. Totéž platí o stravování. Hledáte-li další vyžití, můžete navštívit místní kino nebo kavárnu. V případě horkého letního počasí můžeme návštěvníkům Velešína nabídnout vykoupání na koupališti, kde si kromě vodních radovánek můžete dopřát i občerstvení a plážový volejbal.

 

V letním období najdete ve Velešíně i jeho okolí různorodou nabídku vyžití. Kromě klasického kina vás pozveme i na dvě promítání pod širým nebem, přehlídku kapel Rock na plovárně a charitativní festival Houpačka. Zajímavý hudební program naleznete i na Holkově u Velešína. Další informace a podrobnosti naleznete na www.kicvelesin.cz, FB KIC města Velešín, www.velesin.cz,www.pomalsi.cz,www.novohradsko-doudlebsko.cz a v infocentru, kde vám odpoví na další dotazy a kde budete vybaveni veškerými materiály.