Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Wanawake

Pavilonek Wanawake se podařilo otevřít ještě před prázdninami.


Wanawake
28.6.2022 254x Běžný den
Celkem 135 článků z rubriky: Běžný den
předchozí článek
Zoohrátky 2022
další článek
Křtiny zeber

Wanawake

V neděli 26.6. 2022 proběhlo otevření nového pavilonu.

Expozice pro malé africké šelmy vyrostla v prostoru, který byl dlouhou dobu nevyužívaný. Dříve zde byla chována drůbež, následně byl neobsazený. Přímo sousedil s výběhem vlků a psů hyenových.

S odchodem vlků vznikla myšlenka spojit celý prostor a na části vytvořit zázemí pro surikaty (Suricata suricatta), dva druhy mangust (Mungos mungo a Crossarchus obscurus), promyky (Galerella sanguinea), cibetky africké (Civettictis civetta), damany (Procavia capensis) a kaloně (Rousettus Aegyptiacus), (Eidolon helvum) a hlavně pro ženetky savanové (Genetta thierryi) a ženetky levhartí (Genetta maculata) .

Název Wanawake není úplně náhodný. Je to svahilský název pro ženetku. Proč právě ženetku? V pavilonu je k vidění pár vzácných ženetek levhartích (Genetta maculata). Tento druh ženetek není chován v žádné zoo v ČR.

V současné době probíhají stavební práce na venkovní části Africké vesničky, která bude na pavilon navazovat. Již nyní je dokončena jedna expozice pro celoroční pobyt plameňáků růžových (Phoenicopterus roseus). Bude následovat expozice pro servaly stepní (Leptailurus serval).

U pavilonu je krásné relaxační místo s malým jezírkem, osázeno keři a v letním období doplněno o exotické rostliny. 

Určitě se zde zastavte a užijte si klid a pohodu v příjemném zákoutí zoo.