Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Shina

Malý zázrak, který se stal před čtyřmi roky.


Shina
18.1.2021 1243x Běžný den

Shina

Na den, kdy se toto lvíče narodilo, nezapomene nikdo z nás. V roce 2017 sužoval Českou republiku silný mráz, který trval téměř tři týdny a teploty se pohybovali okolo - 20°C.

Porody její matky Niny se nikdy neobešly bez komplikací. Mládě, které našli ošetřovatelé brzo ráno ve výběhu nemělo moc šancí na přežití. Přesto jsme učinili potřebné kroky k jeho záchraně. Po několika hodinách nám dalo najevo, že se bude prát o život jako lev. A to doslova.

Po odchovech čtyřiceti mláďat jsme nedoufali v zázrak a nálada  mezi ošetřovateli byla spíše pesimistická. Mláďata, která jsou vystavena podchlazení se sice dokáží vrátit na běžnou tělesnou teplotu, ale většinou dojde k rychlému selhání vnitřních orgánů a již není zvířeti pomoci.

Shina byla od začátku jiná. Velmi života chtivá, aktivní a dravá. Již po několika hodinách přijímala náhradní mléko a přibírala na váze.

Vyrostla z ní silná krásná lvice, která se stala součástí lví smečky. Svou velikostí nemůže konkurovat lvům jihoafrickým, ale svou povahou vůdkyně se stala dominantní samicí, která si nedá nic líbit. Krásu a hravost zdědila po matce a po svém dědovi Kristiánovi vůdčí povahu.

Přejeme jí, aby další život prožila stejně tak šťastně jako doposud. 

Život v zoo přináší mnoho krásných dní, nevyzpytatelných situací a když se povede zázrak je důvod proč jít dál.