Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Mládě pakoně žíhaného

Pakoňům se u nás daří. Ve čtvrtek 21.července se narodilo další mládě.


Mládě pakoně žíhaného
24.7.2022 1151x Běžný den

Pakůň žíhaný modrý (Connochaetes taurinus taurinus)

21.7. v ranních hodinách začal porod, který netrval dlouho. První návštěvníci měli šanci být u prvního seznamování matky s mládětem. Pro některé to byl nezapomenutelný zážitek.

Téměř okamžitě si mládě stouplo a hledalo zdroj mateřského mléka. Zárověň bylo matkou očištěno a nastal tak krásný okamžik, na který jsme všichni čekali. Navázání prvotní vazby mezi samicí a mládětem, je úspěchem ke zdárnému odchovu a dobrému vývoji mláděte.

Samice je již zkušenou matkou. Před dvěma lety porodila samičku, se kterou byla až do této chvíle společně ve výběhu. Po porodu nastal čas tuto již dospělou samice přepustit do výběhu k zebrám. Společnost jí bude dělat samec pakoně.  I zde budeme doufat v narození dalších potomků.

Pakoně žíhané modré (Connochaetes taurinus taurinus) chová v České republice kromě ZOO Dvorec už jenom Dvůr Králové. Každý zdařilý odchov je tak velmi důležitý pro udržení zdravé populace a záchranu druhu.

Na černém kontinentu se tato antilopa s bizardním zjevem vyskytuje převážně jižní části Afriky. Zdržuje se ve stádechv blízkosti vody. Porody samic probíhají téměř ve stejnou dobu. Přesto jejich stavy nejsou zdaleka tak početné jak tomu bývalo před desítkami let. I z tohoto důvodu je označován za ohrožený druh.