Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Dikobrazí slečna našla nový domov

Mladou samičku čeká nový život v maďarské zoo.


Dikobrazí slečna našla nový domov
5.3.2023 462x Běžný den

Odchyt a transport dikobraze

O devíti měsíční samičku dikobraze projevila zájem spřátelená zoologická zahrada Magán Zoo v Maďarsku. Zde na ni čekal dospělý samec. Pokračování chovu může pokračovat. 

V zoo zůstává samec a tři samice, od kterých budeme očekávat další potomstvo v průběhu roku.

Dikobrazí slečna našla nový domov

Odchyt dikobrazů není jednoduchou záležitostí. Zvířata se brání svými ostny, které nejsou jedovaté. Po případném bodnutí hrozí napadenému zanesení infekce a neléčená rána může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace, např. otravu krve. 

V přírodě jsou dikobrazi považováni za nepolapitelnou kořist. Nejvíce zajímavé pro šelmy jsou mláďata, která nemají dostatek zkušeností. Rodinné klany si však svoje potomstvo pečlivě střeží a v případě ataku ze strany lvů nebo levhartů obestoupí nejslabší členy skupiny. Našponují kůži, kterou mají pokrytou dutými bodlinami od zátylku až po ocas. Zvláště na ocase jsou bodliny krátké, ale s největším průměrem a v případě ohrožení jimi zachrastí. Jedná se o varování, které pokud nebude respektováno soupeřem, bude pokračovat zabodnutím bodlin do jeho těla. Predátoři mají minimálně na několik dní zkomlikovaný život a příště si útok na dikobraze rozmyslí.