Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Zoo potřebuje Vaši podporu

Zoologické zahrady nemají na růžích ustláno. Další existence zvířat nyní závisí pouze na Vás! Výdaje na provoz už jsou nyní na spodní hranici, situace nutí snižovat počty zvířat, velké investice jsou zastaveny...


Datum: 23.3.2021 | Zhlédnuto: 1642x

Zoologické zahrady se desítky let snaží zapojovat do mezinárodních záchranných projektů na ochranu ohrožených druhů zvířat. Jedná se o EEP (Evropský záchovný program) a jim podobných, do kterého je zapojena také ZOO Dvorec. 

Ve vyspělých zemích je pochopena společenská důležitost zoologických zahrad a v době pandemické krize jsou ze strany státu finančně podporovány.

Opakované výzvy směřované k vládě a upozorňující na krizovou situaci v českých zoo nebyly doposud vyslyšeny. 

Před rokem jsem situaci zvládli pouze s podporu VÁS. Podařilo se zvládnout léto a podzim, kdy došlo k opětovnému uzavření. Zvládli bychom to i nadále, pokud bychom nebyli nuceni na dlouhé měsíce uzavřít celý areál a odříznout se od všech dostupných příjmů.

Uzavření zoo má také velmi nelibí dopad na psychiku zvířat. Syndromem absence návštěvníků trpí převážně primáti, šelmy i kopytníci a v poslední době byl zaznamenán také u plazů.

Naděje na záchranu zvířat, udržení kvality péče a přežití do opětovného otevření pro veřejnost nyní závisí na solidaritě lidí.

Děkujeme, že Vám není lhostejný další osud zvířat a pomáháte nám dary, adopcí, zakoupením vstupenek, hraček pro zvířata,...

 https://www.zoodvorec.cz/jak-pomoci_6.html


Aktuality

Podpora zvířat adopcí a patronstvím

Staňte se adoptivním rodičem a patronem zvířat
S Vaší pomocí jsme zvládli těžkou provozní zkoušku v době uzavření zoo. Podpora zvířat pokračuje dál a za každou adopci či patronát jsme velice vděčni.
8.9.2021 18:47

Podzimní otevírací doba a komentovaná krmení

Před návštěvou zoo věnujte pozornost otevírací době
Od 1. září přechází provoz zoo do režimu otevírací doby 9:00 - 17:00. Dochází také k úpravě komentovaných krmení.
31.8.2021 14:49

Nástěnný kalendář 2022

V prodeji od 2.9. v suvenýrech
Kalendář 2022 vznikl z unikátních záběrů našich návštěvníků. Edice je limitovaná, tak neváhejte.
31.8.2021 14:26

Večerní prohlídka zoo a nadpřirozené bytosti

Přijďte se bát do potemnělé zoo!!!
Zveme odvážné návštěvníky všech věkových kategorií do podvečerní Zoologické zahrady Dvorec. V sobotu 18. září proběhne v areálu zoo netradiční večer s doprovodným programem.
16.8.2021 11:34

... přejít na aktuality