Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Zoo potřebuje Vaši podporu

Zoologické zahrady nemají na růžích ustláno. Další existence zvířat nyní závisí pouze na Vás! Výdaje na provoz už jsou nyní na spodní hranici, situace nutí snižovat počty zvířat, velké investice jsou zastaveny...


Datum: 23.3.2021 | Zhlédnuto: 1387x

Zoologické zahrady se desítky let snaží zapojovat do mezinárodních záchranných projektů na ochranu ohrožených druhů zvířat. Jedná se o EEP (Evropský záchovný program) a jim podobných, do kterého je zapojena také ZOO Dvorec. 

Ve vyspělých zemích je pochopena společenská důležitost zoologických zahrad a v době pandemické krize jsou ze strany státu finančně podporovány.

Opakované výzvy směřované k vládě a upozorňující na krizovou situaci v českých zoo nebyly doposud vyslyšeny. 

Před rokem jsem situaci zvládli pouze s podporu VÁS. Podařilo se zvládnout léto a podzim, kdy došlo k opětovnému uzavření. Zvládli bychom to i nadále, pokud bychom nebyli nuceni na dlouhé měsíce uzavřít celý areál a odříznout se od všech dostupných příjmů.

Uzavření zoo má také velmi nelibí dopad na psychiku zvířat. Syndromem absence návštěvníků trpí převážně primáti, šelmy i kopytníci a v poslední době byl zaznamenán také u plazů.

Naděje na záchranu zvířat, udržení kvality péče a přežití do opětovného otevření pro veřejnost nyní závisí na solidaritě lidí.

Děkujeme, že Vám není lhostejný další osud zvířat a pomáháte nám dary, adopcí, zakoupením vstupenek, hraček pro zvířata,...

 https://www.zoodvorec.cz/jak-pomoci_6.html


Aktuality

Foto soutěž

Vyhlašujeme fotografickou soutěž o zajímavé ceny
Patříte mezi amatérské, profesionální či sváteční fotografy a myslíte si, že jsou Vaše snímky zajímavé? Zachytil Váš objektiv některé z našich zvířat? Zapojte se do soutěže o 13 zajímavých cen.
12.5.2021 16:16

Školní výlety za exotikou

Po dlouhém odloučení od spolužáků je společný výlet do zoo nejlepším způsobem jak získat nové zážitky a kamarády.
12.5.2021 15:52

Permanentky do zoo

Výhodný vstup do zoo s novým designem
Navštěvujete ZOO Dvorec častěji a chtěli byste využít výhodné vstupné? Právě pro Vás máme připraveny permanentní vstupenky.
11.5.2021 16:19

Pekelná šlechta pomáhá zvířatům v zoo

Pomoc je směřována na dostavbu pavilonu Bongo určeného pro chov šimpanzů. Koronavirová pandemie zastavila tuto stavbu a abychom mohli pokračovat v budování je potřeba ještě hodně finančních prostředků. Spolu to můžeme zvládnout.
4.5.2021 09:30

... přejít na aktuality