Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Zahájení sezóny 2022

Zahájili jsme další sezónu. Navštívit nás můžete od pondělí do neděle vždy od 9:00 do 18:00.


Datum: 4.4.2022 | Zhlédnuto: 385x

Provoz zoo se postupně vrátil k aktivnímu životu na který jsme všichni čekali a těšili se.

Novinky pro návštěvníky:

Menší rekonstrukcí prošla venkovní expozice pro gibony. V její další úpravě se bude postupně pokračovat během jarních měsíců.

Pavilon Wanawake, který byl vybudován pod expozicí dikobrazů se nachází na nové prohlídkové trase, která vede také částečně okolo výběhu psů hyenových. Samotný pavilon nabízí nový životní prostor pro menší africké šelmy, kaloně, a damana. Expozice bude celoročně přístupná pro návštěvníky. Obzvlášť v nepříznivém počasí nabídne možnost úkrytu s pozorováním zvířat. Před pavilonem je počítáno s vytvořením klidové zóny s naučnými prvky a posezením. V blízkém okolí proběhne výsadba zeleně s menší vodní plochou.

Na pavilon bude z druhé strany příléhat venkovní prostror pro pobyt zvířat v letních měsících. Projekt "Africká vesnička"  zahrnuje pět domečků kulatého tvaru s doškovou střechou a navazujícími venkovními expozicemi, cestami pokrytými červeným pískem, doplněno kameny, kmeny a zelení.   

Myslíme na návštěvníky a proto jsme již v v roce 2021 začali připravovat posezení u dětského hřiště. Na začátku letošního roku zde vyrostla dřevěná konstrukce, která do léta dostane doškovou střechu. Celkový vzhled bude tématicky zapadat do afrického stylu a lokality chovaných zvířat s výhledem na zebry, pakoně a watusi. Souběžně s krytým posezením vznikne "Kozí výběh" určen pro zakrslé kozičky s přístupem dětí.

Novinky v kolekci zvířat

Ptačí svět doplňilo menší hejno plameňáků růžových. Ti své stálé místo najdou v prvním domečku Africké vesničky. Jedná se o mladé jedince, kteří se jistě stanou dalšími, návštěvníky vyhledávanými zvířaty. 

Seznam šelem jsme obohatili o servaly. Chovný pár této menší africké šelmy má vyčleněn prostor v přední části zoo.Pokud se pohybuje ve venkovním výběhu, nedá se přehlédnout. Její dokonalé zbarvení a dlouhé nohy ji dělají velmi atraktivním zvířetem. 

Komentované krmení

medvědice Airina - každý den v 10:00

šimpanz Bongo - každý den v 13:00

hroch Buborék - každý den v 16:00

kočkovité a psovité šelmy - SO, NE v 15:00

V areálu probíhá řada úprav a nové výstavby, která se nedotkne omezení v prohlídce zoo. Stále vylepšujeme podmínky pro zvířata, prostory pro návštěvníky a věnujeme se pravidelné údržbě zeleně. Děláme vše aby byla Vaše návštěva a pobyt u nás příjemný.

Návštěva je možná za každého počasí, vždy se máte na co těšit.

 

 

 


Aktuality

KŘTINY 2. července v 11:00

Dvě hříbata, dvě kmotry
V sobotu 2. července budou obě hříbata zeber pokřtěna. Významnou a netradiční událost si nenechte ujít. A jak se budou jmenovat? To se dozvíte, pokud přijdete!
28.6.2022 12:57

Prázdninový program

Akce v zoo. U nás se pořád něco děje.
Připravili jsme bohatý prázdninový program pro všechny věkové kategorie.
18.6.2022 14:07

Máme hříbata

V květnu se narodila hned dvě hříbata zeber Chapmanových
Závan africké atmosféry v podobě dvou zdravých a krásných hříbat.
22.5.2022 22:13

Foto soutěž 2022

2. ročník pro amatérské i profesionální fotografy
Vyhlašujeme 2. ročník fotografické soutěže. Zapoj se i TY. Máš jediněčnou možnost bojovat o 13 super cen.
5.4.2022 09:22

... přejít na aktuality