Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

We like animals

Připravili jsme pro Vás kolekci textilu s 10 motivy ručně kreslených zvířat, která znáte ze Zoo Dvorec.


Datum: 4.4.2023 | Zhlédnuto: 702x

We like animals 

Proč právě tento název pro kolekci triček a mikin z dílny Zoo Dvorec?
  • Zoologická zahrada Dvorec se zaměřuje na chov mnoha druhů zvířat. Téměř po celou dobu své existence (16 let) je jméno Zoo Dvorec spojováno s motem Máme rádi zvířata. Překlad do anglického jazyka je bližší mladší generaci, kterou bychom také rádi oslovili.
Motto vychází z hlavních povahových vlastností lidí, která se o zvířata starají a vyjadřuje vztah k přírodě, je zároveň známkou respektu a pokory člověka ke zvířeti.
 
Tato kolekce je zároveň velkým připomenutím toho co bychom měli od přírody očekávat a zároveň vracet v mnohem větší míře. Vyjadřuje také poděkování konkrétním zvířatům za možnost být v jejich přítomnosti a učit se od nich.
 
  • Kde a jak textil zakoupím?
Navštivte Zoo Dvorec a trička vyberte na místě v suvenýrech. Již nyní je naskladněna široká nabídka barev a motivů.
 
Dále je možné objednat dle vámi požadovanou barvu a motiv na:
ZOO Dvorec | Tričkař.cz, nejenom ručně kreslená trička (trickar.cz)
 
Zakoupenhím textilu podpoříte zvířata v zoo, ale také ta ve volné přírodě. Zoologická zahrada Dvorec finančně podporuje projekty na ochranu zvířat ve volné přírodě.
Ochranářské projekty | ZOO Dvorec - máme rádi zvířata
 
  • Předlohou pro vznik originální kolekce byla zvířata, která mají své příběhy:
 

Lví rodinka

lev jihoafrický bílý se ve volné přírodě vyskytuje pouze v několika málo kusech. Samec Agi a samice Tia s paterčaty, která se narodila 4. května 2017. Jednalo se o jediná paterčata narozená v lidské péči a přirozeně odchovaná svými rodiči. Můžeme mluvit o unikátním světovém odchovu, který se nemusí opakovat. 

Lvíče 

samec Vratislav, narodil se 18. srpna 2021. Jeho příchod na svět nebyl plánovaný, ale i přes to, že se narodil staršímu páru (Ugas a Nina) je zdravý a silný. A protože je Vratislav pokřtěný po prvním českém králi a je přímým potomkem zakladatele chovu lvů v zoo, Kristiána, je od něho očekáváno pokračování v této historii. 

Lví tlapa

tlapa lva Ugase, který se narodil jako první lvíče na území Zoo Dvorec a prožil zde dlouhá léta. Uhynul v prosinci 2022 na stáří. Byl ikonou zoologické zahrady. 

Bílý Tygr 

Dolar, samec tygra ussurijského byl výjimečný v mnoha směrech. Nejenom, že byl přímým potomkem tygra odchyceného ve volné přírodě a s partnerkou Blacky zplodil 10 mláďat. Výjimečný byl také svou dlouhověkostí, dožil se, na velkou šelmu úctyhodného věku 21 let. 

Hroch 

hroši obojživelní jsou právem řazeni mezi nejnebezpečnější zvířata v Africe. Buborék je hroch, který se narodil v maďarské zoo Pécs. Start do života mu trochu zkomplikovala matka, která nejevila zájem a tak přišla na řadu náhrada v podobě člověka - ošetřovatele. Na 8 let nalezl nový domov v soukromé zoo Magán. Osud tomu chtěl, že se dostal do Čech do Zoo Dvorec, kde se ihned stal miláčkem ošetřovatelů i návštěvníků. Buborék má svůj vlastní fanclub a facebookové stránky. 

Kobra 

zvíře, které není úplně vyhledávané a přesto má své fanoušky. Kobry jsou další velkou doménou Zoo Dvorec. V pavilonu Venomous jich žije na 20 druhů. Jde o jedinečnou kolekci kober rodu Naja, kterou s velkou pravděpodobností neuvidíte jinde na světě. 

Fenek 

malá africká šelmička, která je ve své domovině, pro svůj vzhled a povahu, častým zdrojem nelegální obživy. Náš pár se jmenuje Eliot a Eliška. 

Želva 

suchozemský plaz, na první pohled působící jako nemotorné a pomalé zvíře je ve skutečnosti "rychlík". Samec želvy ostruhaté Hillary dostal jméno po světoznámém horolezci Edmundu Percivalu Hillarym. A to proto, že dokáže zdolat vysoké překážky a vydává se na průzkum okolí. 

Lemur

všichni známe pohádku Madagaskar a tak musíme znát také krále Jelimána. Lemuři jsou "duchové ostrova", vydávají strašidelné zvuky. Bát se jich až na výjimky nemusíme. 

Zebra 

Mwanga, sameček zebry Chapmanovy. Příroda ho obdarovala výjimečným zbarvením očí, které jsou modré, pro zebry zcela netypické. Narodil se 12. května 2022. 


Aktuality

World Animal Day

Návštěvníci budou moct pro zvířátka vyrábět enrichment v různé podobě. Přijďte si užít den pro zvířata a se zvířaty.
14.9.2023 11:25

Přijímáme zahrádkářské přebytky

Dýně, jablka, švestky, ořechy,....
Vyrostlo vám na zahrádce víc dýní, cuket, patisonů, jablek a jiných plodin než zvládnete spotřebovat? Naše zvířata tyto sezónní plodiny ráda uvítají.
1.9.2023 10:23

POZOR! Změna otevírací doby

Od 1. září otevřeno 9:00 - 17:00
Od 1. září bude možné navštívit zoologickou zahradu od 9:00 do 17:00.
31.8.2023 22:22

Křtiny lemura s Klárou Kolomazníkovou

V neděli 10. září od 14:30
Jakým jménem bude pokřtěný první lemur narozený v Zoo Dvorec?
30.8.2023 20:45

... přejít na aktuality