Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
počet0
cena0

Světový den divoké přírody

Země je domovem nespočtu zvířat a rostlin, jejichž přesný počet neznáme. Volně žijící zvířata a rostliny jsou nezbytnou součástí biologické rozmanitosti, jejíž součástí je i člověk. Proto bychom měli pracovat na zachování tohoto unikátního prostředí.


Datum: 3.3.2022 | Zhlédnuto: 314x

  • 3. březen je dnem kdy v roce 1973 vstoupila platnost Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES), která hraje důležitou roli v zajištění toho, aby mezinárodní obchod neohrozil přežití jednotlivých druhů.
  • "Světový den divoké přírody je příležitostí k oslavě mnoha krásných a rozmanitých forem divoké fauny a flóry a ke zvýšení povědomí o množství výhod, které jejich ochrana lidem přináší. Zároveň nám tento den připomíná naléhavou potřebu zintenzivnit boj proti zločinu vůči volně žijícím živočichům a rostlinám a proti mizení druhů, což má na svědomí člověk. To pak má rozsáhlé hospodářské, environmentální a sociální dopady," 
  • Bohatá rozmanitost a miliardy let, během nichž myriáda těchto elementů mezi sebou interagovala, jsou přesně tím, co učinilo naši planetu obyvatelnou pro všechny živé bytosti včetně lidí. Nicméně lidská činnost a nadměrné využívání přírodních zdrojů, které tvoří prostředí a ekosystémy volně žijících živočichů, biologickou rozmanitost světa ohrožují," (Zdroj: https://www.barrandov.tv/rubriky/spolecnost/relax/svetovy-den-divoke-prirody-osn-apeluje-na-zachovani-veskereho-zivota_7328.html)

Aktuality

World animal day

2. října - Den zvířat
V neděli 2. října vás zveme na Světový den zvířat.
19.9.2022 13:12

Kalendář 2023

Nástěnný kalendář 2023 již v prodeji
Krásný kalendář Zoo Dvorec pro rok 2023 je již v prodeji!!
16.9.2022 16:57

Potravinové šeky

Máte zájem podpořit zvíře v zoo?
Potravinové šeky jsou ideální příležitostí jak přispět něčím na zub oblíbenému zvířeti.
28.1.2022 13:56

"Pojďme do zoo"

Hrajete rádi dobrodružné, naučné a zábavné hry?
Naše hry jsou rodinnou zábavou, a proto podněcují komunikaci mezi všemi, kteří je hrají. Může jít o babičku, dědečka, rodiče a další. Všichni mohou komunikovat o hře a hledat odpovědi.
5.8.2022 18:26

... přejít na aktuality