Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Radostná událost u velbloudů

V pátek 24. 4. 2020 v odpoledních hodinách přišla na svět krásná velbloudí slečna. Mládě porodila samice Shakira a otcem se stal samec Omar.


Datum: 26.4.2020 | Zhlédnuto: 532x

V pořadí druhé mládě velblouda, které se u nás narodilo je opět holka. Krásná, zdravá a silná samička je bílé barvy po matce. Otec má barvu hnědou.

S porodem pomáhal hlavní ošetřovatel Petr Homola. V tomto případě je to výjimečné stejně tak jako to, že mládě se do hodiny samo zvedlo a do dalších dvou se napilo mateřského mléka. Vše nasvědčuje tomu, že by mělo být vše v pořádku.

Oběma se daří dobře. Samec byl oddělen do doby než si matka s mládětem vytvoří pevné pouto a mládě povyroste. Ve skupině s nimi zůstává dvouletá samička Aisha. 


Aktuality

Křest psů hyenových

Neděle 23.srpna 2020 od 13:00 hod
V neděli 23.srpna - Mezinárodní den divokých psů a křest psů hyenových s Predátors cz/sk od 13:00 - nejohroženejší psovitá šelma afriky si zaslouží svoji pozornost.
10.8.2020 00:00

Mládě gibona je HOLKA

Čtvrté odchované mládě, druhá samička.
Dobrých zpráv není nikdy dost. Mládě vzácného gibona lara je samička. Zatím nemá jméno a tak nám napište Vaše tipy, ze kterých vybereme dvě. V další soutěži proběhne hlasování a to jméno, které obdrží nejvíce hlasů, tím bude mládě pojmenováno.
4.7.2020 05:23

Kluk nebo holka, my už to víme.

Známe pohlaví mláděte gibona lara.
Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?
2.7.2020 05:18

Prázdniny v zoo

Poznání je zábava a zábava je poznání
Program s řadou edukativních akcí doprovázené aktivitami pro všechny věkové kategorie. Nenechte si ujít oslavy narozenin, světové dny ohrožených druhů zvířat, výročí zoo ve znamení Afriky a mnoho dalších.
26.6.2020 00:00

... přejít na aktuality