Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pekelná šlechta pomáhá zvířatům v zoo

Pomoc je směřována na dostavbu pavilonu Bongo určeného pro chov šimpanzů. Koronavirová pandemie zastavila tuto stavbu a abychom mohli pokračovat v budování je potřeba ještě hodně finančních prostředků. Spolu to můžeme zvládnout.


Datum: 4.5.2021 | Zhlédnuto: 234x

  • Pavilon Bongo - nese pojmenování po šimpanzovi Bongo. Celá expozice obsahuje vnitřní prostor, který je vybaven dvěma ložnicemi a obslužnou chodbou pro ošetřovatele. Bude poskytovat možnost chovu 2 - 3 lidoopů. Umožní pozorovat zvířata i v zimním období, kdy nelze šimpanze vypustit do venkovního prostoru. Venkovní expozice nabídne 900 m3 zelené plochy s vysázeným bambusem a jinou zelení, s mnoha herními přírodními prvky. Pro dobrý výhled do okolí využijí šimpanzi 7 m vysoký prostor, který bude částečně zastřešený.
  • Šimpanz Bongo - adultní samec, který je v zoo chován od roku 2012. Narodil se ve volné přírodě v Kongu, odkud byl jako mládě odvezen do zoo. K nám byl transportován z italské zoo. 
  • Proč nový pavilon - současné chovatelské zázemí neodpovídá standardům chovu lidoopů. Nabídne Bongovi nový životní prostor, místo pro zábavu i odpočinek a hlavně také šanci na doplnění chovu o dalšího jedince. Uvolnění staré expozice přinese také větší a kvalitnější zázemí pro chovnou skupinu paviánů.
  • Financování projektu - stavba je financována z vlastních zdrojů: vstupné, zážitkové programy, adopce/patronát, dary, vzdělávací programy. Z důvodu uzavření zoologických zahrad nebylo možné pokračovat v investicích, které nepřímo souvisely s provozem zoo. Ztráty se negativně promítly do plánovaných investic. Nyní se zoo pomalu navrací k životu a tak nastává čas oživit a dotáhnout rozpracované projekty. S tímto nám pomáhá skupina Großberg Teufel's.
  • Großberg Teufel's – skupina nadšených lidí, kteří pomáhají

    na správných místech. Projektem Pomoc ZOO Dvorec u Borovan chtějí přispět, aby se zoo opět mohla postavit na vlastní nohy a přispět k lepším podmínkám některých zvířat. Příspěvky v libovolné výši zasílejte na transparentní účet 234640465/0800.  Vše se počítá a pomůže Bongovi k novému zázemí.

 

Věříme, že společně s VÁMI to zvládneme.

DĚKUJEME!!!


Aktuality

Foto soutěž

Vyhlašujeme fotografickou soutěž o zajímavé ceny
Patříte mezi amatérské, profesionální či sváteční fotografy a myslíte si, že jsou Vaše snímky zajímavé? Zachytil Váš objektiv některé z našich zvířat? Zapojte se do soutěže o 13 zajímavých cen.
12.5.2021 16:16

Školní výlety za exotikou

Po dlouhém odloučení od spolužáků je společný výlet do zoo nejlepším způsobem jak získat nové zážitky a kamarády.
12.5.2021 15:52

Permanentky do zoo

Výhodný vstup do zoo s novým designem
Navštěvujete ZOO Dvorec častěji a chtěli byste využít výhodné vstupné? Právě pro Vás máme připraveny permanentní vstupenky.
11.5.2021 16:19

Pekelná šlechta pomáhá zvířatům v zoo

Pomoc je směřována na dostavbu pavilonu Bongo určeného pro chov šimpanzů. Koronavirová pandemie zastavila tuto stavbu a abychom mohli pokračovat v budování je potřeba ještě hodně finančních prostředků. Spolu to můžeme zvládnout.
4.5.2021 09:30

... přejít na aktuality