Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pekelná šlechta pomáhá zvířatům v zoo

Pomoc je směřována na dostavbu pavilonu Bongo určeného pro chov šimpanzů. Koronavirová pandemie zastavila tuto stavbu a abychom mohli pokračovat v budování je potřeba ještě hodně finančních prostředků. Spolu to můžeme zvládnout.


Datum: 4.5.2021 | Zhlédnuto: 1170x

  • Pavilon Bongo - nese pojmenování po šimpanzovi Bongo. Celá expozice obsahuje vnitřní prostor, který je vybaven dvěma ložnicemi a obslužnou chodbou pro ošetřovatele. Bude poskytovat možnost chovu 2 - 3 lidoopů. Umožní pozorovat zvířata i v zimním období, kdy nelze šimpanze vypustit do venkovního prostoru. Venkovní expozice nabídne 900 m3 zelené plochy s vysázeným bambusem a jinou zelení, s mnoha herními přírodními prvky. Pro dobrý výhled do okolí využijí šimpanzi 7 m vysoký prostor, který bude částečně zastřešený.
  • Šimpanz Bongo - adultní samec, který je v zoo chován od roku 2012. Narodil se ve volné přírodě v Kongu, odkud byl jako mládě odvezen do zoo. K nám byl transportován z italské zoo. 
  • Proč nový pavilon - současné chovatelské zázemí neodpovídá standardům chovu lidoopů. Nabídne Bongovi nový životní prostor, místo pro zábavu i odpočinek a hlavně také šanci na doplnění chovu o dalšího jedince. Uvolnění staré expozice přinese také větší a kvalitnější zázemí pro chovnou skupinu paviánů.
  • Financování projektu - stavba je financována z vlastních zdrojů: vstupné, zážitkové programy, adopce/patronát, dary, vzdělávací programy. Z důvodu uzavření zoologických zahrad nebylo možné pokračovat v investicích, které nepřímo souvisely s provozem zoo. Ztráty se negativně promítly do plánovaných investic. Nyní se zoo pomalu navrací k životu a tak nastává čas oživit a dotáhnout rozpracované projekty. S tímto nám pomáhá skupina Großberg Teufel's.
  • Großberg Teufel's – skupina nadšených lidí, kteří pomáhají

    na správných místech. Projektem Pomoc ZOO Dvorec u Borovan chtějí přispět, aby se zoo opět mohla postavit na vlastní nohy a přispět k lepším podmínkám některých zvířat. Příspěvky v libovolné výši zasílejte na transparentní účet 234640465/0600.  Vše se počítá a pomůže Bongovi k novému zázemí.

 

Věříme, že společně s VÁMI to zvládneme.

DĚKUJEME!!!


Aktuality

Říjen v zoo

Den zvířat a Stromy v životě zvířat
Desátý měsíc v roce začne v duchu oslav Mezinárodního dne zvířat. Závěr měsíce pak věnujeme stromům. Letos v trochu jiné podobě.
27.9.2021 20:02

Podzimní otevírací doba a komentovaná krmení

Před návštěvou zoo věnujte pozornost otevírací době
Od 1. září přechází provoz zoo do režimu otevírací doby 9:00 - 17:00. Dochází také k úpravě komentovaných krmení.
31.8.2021 14:49

Stolní kalendář 2022

Už máte náš kalendář na rok 2022?
V žádné domácnosti, na pracovním stole nebo v dílně nesmí chybět stolní kalendář ze ZOO Dvorec.
22.9.2021 19:26

Nástěnný kalendář 2022

V prodeji od 2.9. v suvenýrech
Kalendář 2022 vznikl z unikátních záběrů našich návštěvníků. Edice je limitovaná, tak neváhejte.
31.8.2021 14:26

... přejít na aktuality