Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pekelná šlechta pomáhá zvířatům v zoo

Pomoc je směřována na dostavbu pavilonu Bongo určeného pro chov šimpanzů. Koronavirová pandemie zastavila tuto stavbu a abychom mohli pokračovat v budování je potřeba ještě hodně finančních prostředků. Spolu to můžeme zvládnout.


Datum: 4.5.2021 | Zhlédnuto: 934x

  • Pavilon Bongo - nese pojmenování po šimpanzovi Bongo. Celá expozice obsahuje vnitřní prostor, který je vybaven dvěma ložnicemi a obslužnou chodbou pro ošetřovatele. Bude poskytovat možnost chovu 2 - 3 lidoopů. Umožní pozorovat zvířata i v zimním období, kdy nelze šimpanze vypustit do venkovního prostoru. Venkovní expozice nabídne 900 m3 zelené plochy s vysázeným bambusem a jinou zelení, s mnoha herními přírodními prvky. Pro dobrý výhled do okolí využijí šimpanzi 7 m vysoký prostor, který bude částečně zastřešený.
  • Šimpanz Bongo - adultní samec, který je v zoo chován od roku 2012. Narodil se ve volné přírodě v Kongu, odkud byl jako mládě odvezen do zoo. K nám byl transportován z italské zoo. 
  • Proč nový pavilon - současné chovatelské zázemí neodpovídá standardům chovu lidoopů. Nabídne Bongovi nový životní prostor, místo pro zábavu i odpočinek a hlavně také šanci na doplnění chovu o dalšího jedince. Uvolnění staré expozice přinese také větší a kvalitnější zázemí pro chovnou skupinu paviánů.
  • Financování projektu - stavba je financována z vlastních zdrojů: vstupné, zážitkové programy, adopce/patronát, dary, vzdělávací programy. Z důvodu uzavření zoologických zahrad nebylo možné pokračovat v investicích, které nepřímo souvisely s provozem zoo. Ztráty se negativně promítly do plánovaných investic. Nyní se zoo pomalu navrací k životu a tak nastává čas oživit a dotáhnout rozpracované projekty. S tímto nám pomáhá skupina Großberg Teufel's.
  • Großberg Teufel's – skupina nadšených lidí, kteří pomáhají

    na správných místech. Projektem Pomoc ZOO Dvorec u Borovan chtějí přispět, aby se zoo opět mohla postavit na vlastní nohy a přispět k lepším podmínkám některých zvířat. Příspěvky v libovolné výši zasílejte na transparentní účet 234640465/0600.  Vše se počítá a pomůže Bongovi k novému zázemí.

 

Věříme, že společně s VÁMI to zvládneme.

DĚKUJEME!!!


Aktuality

Mezinárodní den lvů a výročí zoo

V neděli 8. srpna si připomeneme světový den lvů a výročí založení zoologické zahrady
Lev, erbovní zvíře zoo je spjat s historií a založením dvorecké zoo. V neděli 8. srpna se rozezní bubny a zpěv africké skupiny Uganda Dancers Band. Jedinečné vystoupení, které si vychutnáte všemi smysly.
26.7.2021 09:41

Den pro tygry

V neděli 25. července od 14:00 se koná den pro velké kočky
Mezinárodní den nejohroženější kočkovité šelmy si připomeneme oslavou narozenin nejstaršího tygra drženého v lidské péči.
12.7.2021 09:59

Svátek hadů

11. července - ukázka letošních odchovaných mláďat
Světový den hadů si připomeneme prohlídkou Terária Venomous a ukázkou vzácných odchovů kober rodu Naja.
5.7.2021 14:32

Terárium Venomous zpřístupněno

Od čtvrtka 1. července je možné prohlédnout vnitřní pavilon s kobrami
Největší kolekce jedovatých hadů rodu Naja je od 1. července přístupna veřejnosti.
30.6.2021 14:04

... přejít na aktuality