Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Kluk nebo holka, my už to víme.

Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?


Datum: 2.7.2020 | Zhlédnuto: 508x

Giboni jsou zařazeni na seznam ohrožených druhů zvířat. O to větší radost máme z každého narozeného jedince.

Asijský druh primáta, který se většinu dne pohybuje v horních patrech vysokého porostu, nepřehlédnete. Projevují se hlasitým "zpěvem", který se rozléhá do širokého okolí. 

V přírodě přiváději na svět jedno mládě v odstupu několika let. Po dosažení dospělého věku pak vyhání každý z rodičů jedince stejného pohlaví. Tím se udržuje čistota krve a nedochází k příbuzenskému křížení.

Za dobu chovu gibonů u nás se povedlo odchovat samečka Hellboye (2015), samičku Miu (2016), samečka Olivera (2018) a poslední mládě 21.12.2019. Považujeme tak četné a zdravé odchovy za obrovský úspěch.

My už pohlaví posledního mláděte známe, ale necháme si to ještě pár dní pro sebe.

 

 


Aktuality

13. výročí ZOO Dvorec

V neděli 9.srpna 2020 od 10:00 hod
Neděle 9.srpna - 13. výročí zoo a Mezinárodní den lvů s Uganda Dancers Band od 10:00. Celý den se bude po zoo ozývat hudba afrických bubnů a zpěvu. Ochutnávka ugandské kávy Mountain Gorilla Coffe.
27.7.2020 00:00

Mládě gibona je HOLKA

Čtvrté odchované mládě, druhá samička.
Dobrých zpráv není nikdy dost. Mládě vzácného gibona lara je samička. Zatím nemá jméno a tak nám napište Vaše tipy, ze kterých vybereme dvě. V další soutěži proběhne hlasování a to jméno, které obdrží nejvíce hlasů, tím bude mládě pojmenováno.
4.7.2020 05:23

Kluk nebo holka, my už to víme.

Známe pohlaví mláděte gibona lara.
Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?
2.7.2020 05:18

Prázdniny v zoo

Poznání je zábava a zábava je poznání
Program s řadou edukativních akcí doprovázené aktivitami pro všechny věkové kategorie. Nenechte si ujít oslavy narozenin, světové dny ohrožených druhů zvířat, výročí zoo ve znamení Afriky a mnoho dalších.
26.6.2020 00:00

... přejít na aktuality