Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Kluk nebo holka, my už to víme.

Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?


Datum: 2.7.2020 | Zhlédnuto: 875x

Giboni jsou zařazeni na seznam ohrožených druhů zvířat. O to větší radost máme z každého narozeného jedince.

Asijský druh primáta, který se většinu dne pohybuje v horních patrech vysokého porostu, nepřehlédnete. Projevují se hlasitým "zpěvem", který se rozléhá do širokého okolí. 

V přírodě přiváději na svět jedno mládě v odstupu několika let. Po dosažení dospělého věku pak vyhání každý z rodičů jedince stejného pohlaví. Tím se udržuje čistota krve a nedochází k příbuzenskému křížení.

Za dobu chovu gibonů u nás se povedlo odchovat samečka Hellboye (2015), samičku Miu (2016), samečka Olivera (2018) a poslední mládě 21.12.2019. Považujeme tak četné a zdravé odchovy za obrovský úspěch.

My už pohlaví posledního mláděte známe, ale necháme si to ještě pár dní pro sebe.

 

 


Aktuality

Otevřeno od 3.12.2020

Zoo je možné opět navštívit
Od čtvrtka 3. prosince se otevírají brány zoologické zahrady Dvorec pro veřejnost. Za jakých podmínek a v jaké otevírací době mohou návštěvníci vstoupit do areálu?
1.12.2020 08:34

Vánoční dárek - kalendáře 2021

Vy ještě nemáte kalendář 2021 ze ZOO Dvorec?
Náš stolní kalendář nesmí chybět v žádné kanceláři ani domácnosti. Nástěnný kalendář udělá radost velkými fotografiemi zvířat ze zoo. Ocení ho děti, mláděž i senioři. V PRODEJI TAKÉ V HOSPŮDCE U KROKODÝLA V ZOO.
16.11.2020 14:35

Aktuální materiální pomoc pro zoo

Velmi si ceníme Vaší pomoci. Aktualizovali jsme seznam potravin a věcí, se kterým nám můžete pomoci
Pomoc přichází ze všech stran a v různých podobách. Každý den obdržíme žádosti o adopci zvířat, přichází finanční dary, přebíráme ovoce, zeleninu, pečivo a další suroviny. Moc si vážíme pomoci lidí zvenčí a děkujeme za ni. Aby byla pomoc účinná, vypsali jsme jaké druhy potravin a věcí od Vás rádi převezmeme.
6.11.2020 08:28

Mamba černá - náš prvoodchov

Had s přezdívkou "Polibek smrti"
Mamba černá (Dendroaspis polylepis) je nejrychlejším hadem světa, nejdelším africkým jedovatým hadem a patří mezi TOP 10 nejjedovatějších hadů.
18.10.2020 20:02

... přejít na aktuality