Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Cibetka africká

Na černém kontinentu bychom tohle zvíře měli hledat ve střední a jižní části východní Afriky. Asi bychom museli být hodně trpěliví, protože k vidění ve volné přírodě je pouze za soumraku nebo v noci a to velmi sporadicky.


Datum: 13.5.2020 | Zhlédnuto: 763x

V zoologické zahradě si celkem dobře zvykly na ruch okolo sebe a velkou část dne tráví venku.

Od loňského roku chová naše zoo pár. Samec byl dovezen z jižní Afriky a se samicí se brzo spřátelili a to i přes to, že jsou označováni za samotáře. Oba mladí jedinci jsou významní a velkou nadějí k založení chovu.  Cibetky africké se doposud chovaly v zoologických zahradách zcela výjiměčně a v současné době jsou v českých zoo k vidění pouze ve dvou zoo.

U nás se staly oblíbenci mezi ošetřovateli a získaly krásná jména Cyril a Cecilka. Samička je o něco plašší než samec. Oba jsou však povahově klidní a neútoční.

Cibetky jsou všežravci a tak na jejich jídelníčku nechybí ovoce, zelenina, maso a hmyz.

Své jméno získala podle pachové žlázy nacházející se u řitního otvoru a produkující pižmově zapáchající látku cibet.


Aktuality

Křest psů hyenových

Neděle 23.srpna 2020 od 13:00 hod
V neděli 23.srpna - Mezinárodní den divokých psů a křest psů hyenových s Predátors cz/sk od 13:00 - nejohroženejší psovitá šelma afriky si zaslouží svoji pozornost.
10.8.2020 00:00

Mládě gibona je HOLKA

Čtvrté odchované mládě, druhá samička.
Dobrých zpráv není nikdy dost. Mládě vzácného gibona lara je samička. Zatím nemá jméno a tak nám napište Vaše tipy, ze kterých vybereme dvě. V další soutěži proběhne hlasování a to jméno, které obdrží nejvíce hlasů, tím bude mládě pojmenováno.
4.7.2020 05:23

Kluk nebo holka, my už to víme.

Známe pohlaví mláděte gibona lara.
Téměř půl roku trvalo než samice Peggy dovolila ošetřovatelkám zjistit pohlaví mláděte. Pojďte s námi zasoutěžit o RODINNOU VSTUPENKU do zoo. Tipněte si KLUK nebo HOLKA?
2.7.2020 05:18

Prázdniny v zoo

Poznání je zábava a zábava je poznání
Program s řadou edukativních akcí doprovázené aktivitami pro všechny věkové kategorie. Nenechte si ujít oslavy narozenin, světové dny ohrožených druhů zvířat, výročí zoo ve znamení Afriky a mnoho dalších.
26.6.2020 00:00

... přejít na aktuality